what going on?
click on ad to close
Anonymous (2011)

Anonymous (2011)

Was Shakespeare a Fraud? Oct. 21, 2011 130 Min.
Vleresimi juaj 0
10 2 votes

Trajleri i filmit

Director

Aktoret

Jamie Campbell Bower isYoung Earl of Oxford
Young Earl of Oxford
Rhys Ifans isEdward de Vere
Edward de Vere
David Thewlis isWilliam Cecil
William Cecil
Joely Richardson isPrincess Elizabeth Tudor
Princess Elizabeth Tudor
Vanessa Redgrave isQueen Elizabeth I
Queen Elizabeth I
Rafe Spall isWilliam Shakespeare
William Shakespeare
Edward Hogg isRobert Cecil
Robert Cecil
Xavier Samuel isEarl of Southampton
Earl of Southampton
Sam Reid isEarl of Essex
Earl of Essex

Pershkrimi

Me sfond Anglinë Elizabetiane të mbushur me gjarpërinj politikanë, ANONIMI spekulon mbi një çështje që ka intriguar për shekuj me radhë akademikët dhe mendjet e ndritura… kush ishte autori i pjesëve të akredituara Uilliam Shekspirit? ANONIMI parashtron një përgjigje të mundshme, duke u fokusuar në një kohë kur intrigat politike, romancat e ndaluara në Oborrin Mbretëror dhe komplotet e fisnikëve lakmitarë të uritur për pushtet ekspozoheshin në vendin më të pa pritur: skenën e Londrës.

Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
Anonymous (2011)
loading...
Titulli origjinal Anonymous
Vleresimi sipas IMDb 6.3 329 vota

Filma te ngjashem

Rape Me (+18) (2000)
Bluebeard (2017)
I Remember You (2017)
Fifty Shades Freed (2018)
The Shape of Water (2017)
Detroit (2017)
An Ordinary Man (2017)
HHhH (2017)
The Outsider (2018)
Columbus (2017)
Valley of Bones (2017)
The Untamed (+18) (2016)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj