Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
click on ad to close
Anonymous (2011)

Anonymous (2011)

Was Shakespeare a Fraud? Oct. 21, 2011 130 Min.
Vleresimi juaj 0
10 1 vote

Trajleri i filmit

Foto

Director

Aktoret

Jamie Campbell Bower isYoung Earl of Oxford
Young Earl of Oxford
Rhys Ifans isEdward de Vere
Edward de Vere
David Thewlis isWilliam Cecil
William Cecil
Joely Richardson isPrincess Elizabeth Tudor
Princess Elizabeth Tudor
Vanessa Redgrave isQueen Elizabeth I
Queen Elizabeth I
Rafe Spall isWilliam Shakespeare
William Shakespeare
Edward Hogg isRobert Cecil
Robert Cecil
Xavier Samuel isEarl of Southampton
Earl of Southampton
Sam Reid isEarl of Essex
Earl of Essex

Pershkrimi

Me sfond Anglinë Elizabetiane të mbushur me gjarpërinj politikanë, ANONIMI spekulon mbi një çështje që ka intriguar për shekuj me radhë akademikët dhe mendjet e ndritura… kush ishte autori i pjesëve të akredituara Uilliam Shekspirit? ANONIMI parashtron një përgjigje të mundshme, duke u fokusuar në një kohë kur intrigat politike, romancat e ndaluara në Oborrin Mbretëror dhe komplotet e fisnikëve lakmitarë të uritur për pushtet ekspozoheshin në vendin më të pa pritur: skenën e Londrës.

Titulli origjinal Anonymous
Vleresimi sipas IMDb 6.3 329 vota

Filma te ngjashem

Annihilation (2018)
Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House (2017)
Acts of Vengeance (2017)
The Cold Light of Day (2012)
The Strange Ones (2017)
Wolf Mother (2016)
Blade of the Immortal (2017)
Aftermath (2017)
HHhH (2017)
5 Days of War (2011)
Along with the Gods: The Two Worlds (2017)
Spreading Darkness (+18) (2017)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj