what going on?
click on ad to close
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)

Justice or revenge Mar. 23, 2016 151 Min.
Vleresimi juaj 0
8.3 6 votes

Trajleri i filmit

Director

Zack Snyder
Director

Aktoret

Ben Affleck isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Henry Cavill isClark Kent / Superman
Clark Kent / Superman
Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Jesse Eisenberg isLex Luthor
Lex Luthor
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Jeremy Irons isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Holly Hunter isSenator Finch
Senator Finch
Scoot McNairy isWallace Keefe
Wallace Keefe

Pershkrimi

Kanë kaluar pothuajse dy vite që kur Supermeni u ndesh me Zodin në një betejë kolosale që shkatërroi qytetin e Metropolisit. Humbja e jetëve dhe dëmet materiale bënë që të ketë shumë të pakënaqur dhe të inatosur, duke përfshirë edhe luftuesin e krimeve milioner, Brus Uejn…

Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
loading...
Titulli origjinal Batman v Superman: Dawn of Justice
Vleresimi sipas IMDb 5.7 6477 vota

Filma te ngjashem

Atomic Blonde (2017)
The Green Hornet (2011)
Tomb Raider (2018)
Mayhem
Unnatural (2016)
The Invention of Lying (2009)
Broken Sword Hero (2017)
Born to Race: Fast Track (2014)
Suicide Squad (2016)
Tomb Invader (2017)
The Climb (2017)
Reset (2017)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj