what going on?
click on ad to close
Birth of the Dragon (2016)

Birth of the Dragon (2016)

Aug. 25, 2017 103 Min.
Vleresimi juaj 0
10 1 vote

Trajleri i filmit

Director

George Nolfi
Director

Aktoret

Philip Ng isBruce Lee
Bruce Lee
Billy Magnussen isSteve McKee
Steve McKee
Xia Yu isWong Jack Man
Wong Jack Man
Ron Yuan isTony Yu
Tony Yu
Darren E. Scott isVince Miller
Vince Miller
King Lau isKing Lau
King Lau
Yee Jee Tso isWinston Peng
Winston Peng
Teresa Navarro isUpscale Chinatown Pedestrian
Upscale Chinatown Pedestrian
Christina July Kim isShip Passenger
Ship Passenger

Pershkrimi

Filmi Lindja e Dragoit është një rikthim modern i filmit klasik të Brus Lisë dhe rolin që ka luajtur në San Francisko në vitet ’60. I frymëzuar nga beteja epike mes Brus Lisë dhe mjeshtrit të Kung Fusë Uong Xhek Man, beteja që i dha jetë një legjende.

Birth of the Dragon (2016)
Birth of the Dragon (2016)
loading...
Titulli origjinal Birth of the Dragon
Vleresimi sipas IMDb 5.3 52 vota

Filma te ngjashem

Mudbound (2017)
The Prestige (2006)
The Duke of Burgundy (2014)
Tomb Invader (2017)
The Social Network (2010)
I Love You, Daddy (2017)
Beyond Skyline (2017)
Suicide Squad (2016)
Lady Bird (2017)
Espionage Tonight (2017)
Kickboxer: Retaliation (2018)
Felon (2008)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj