Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
click on ad to close
The Death of Stalin (2017)

The Death of Stalin (2017)

In the Kremlin, no one can hear you scheme Oct. 20, 2017 106 Min.
Vleresimi juaj 0
10 1 vote

Trajleri i filmit

Foto

Director

Aktoret

Steve Buscemi isNikita Khrushchev
Nikita Khrushchev
Simon Russell Beale isLavrentiy Beria
Lavrentiy Beria
Jeffrey Tambor isGeorgy Malenkov
Georgy Malenkov
Paddy Considine isComrade Andryev
Comrade Andryev
Rupert Friend isVasily Stalin
Vasily Stalin
Jason Isaacs isGeneral Georgy Zhukov
General Georgy Zhukov
Michael Palin isVyacheslav Molotov
Vyacheslav Molotov
Andrea Riseborough isSvetlana Stalin
Svetlana Stalin
Olga Kurylenko isMaria Yudina
Maria Yudina
Paul Whitehouse isAnastas Mikoyan
Anastas Mikoyan

Pershkrimi

Filmi tregon ditët e fundit të diktatorit sovjetik dhe përshkruan kaosin e regjimit pas vdekjes së tij.

Titulli origjinal The Death of Stalin
Vleresimi sipas IMDb 7.6 80 vota

Filma te ngjashem

American Pie: Beta House (2007)
Cop and a Half: New Recruit (2017)
The Green Hornet (2011)
Killing Hasselhoff (2017)
Olaf’s Frozen Adventure (2017)
Paddington 2 (2017)
Cars 3
Madame (2017)
Crash Pad (2017)
Bon Cop Bad Cop 2 (2017)
Turn Me On, Dammit! (+18) (2011)
Kingsman: The Secret Service (2014)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj