Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
click on ad to close
Doctor Strange (2016)

Doctor Strange (2016)

Open your mind. Change your reality. Oct. 25, 2016 115 Min.
Vleresimi juaj 0
7 3 votes

Trajleri i filmit

Foto

Director

Aktoret

Benedict Cumberbatch isStephen Strange / Doctor Strange
Stephen Strange / Doctor Strange
Chiwetel Ejiofor isBaron Mordo
Baron Mordo
Rachel McAdams isDr. Christine Palmer
Dr. Christine Palmer
Tilda Swinton isThe Ancient One
The Ancient One
Michael Stuhlbarg isDr. Nicodemus West
Dr. Nicodemus West
Benjamin Bratt isJonathan Pangborn
Jonathan Pangborn
Scott Adkins isLucian / Strong Zealot
Lucian / Strong Zealot
Zara Phythian isBrunette Zealot
Brunette Zealot

Pershkrimi

Një neurokirurg ndërmerr një udhëtim me shpresën për të shpëtuar profesionin e tij pas një aksidenti, por çdo gjë merr një tjetër rrjedhë. Stiven Streinxh ndërmerr një udhëtim drejt arteve mistike dhe zbulon që ka dhe mënyra të tjera për të shpëtuar jetë.

Titulli origjinal Doctor Strange
Vleresimi sipas IMDb 7.2 6727 vota

Filma te ngjashem

Johnny English (2003)
Jungle (2017)
Ride Along 2 (2016)
HHhH (2017)
Justice League (2017)
Cops and Robbers (2017)
Viking (2016)
The Villainess (2017)
Along with the Gods: The Two Worlds (2017)
The Dark Knight (2008)
Bitcoin Heist (2016)
Reset (2017)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj