Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
Gangster Land (2017)

Gangster Land (2017)

Dec. 01, 2017 90 Min.
Vleresimi juaj 0
10 3 votes

Trajleri i filmit

Foto

Director

Aktoret

Sean Faris isJack McGurn
Jack McGurn
Milo Gibson isAl Capone
Al Capone
Jason Patric isLe détective Reed
Le détective Reed
Sean Kanan isLe détective Boyle
Le détective Boyle
Al Sapienza isJohnny Torrio
Johnny Torrio
Don Harvey isLe détective Landa
Le détective Landa

Pershkrimi

Historia e mafiozëve më të famshëm të Amerikës dhe rritja e tyre në pushtet. Ngritja e Al Kapones përmes syve të dorës së tij të djathtë, Xhek MkGurnit, një boksier i aftë, që joshet në mafien italiane pas vrasjes së njerkut së tij.

Titulli origjinal Gangster Land
Vleresimi sipas IMDb 10 1 vota

Filma te ngjashem

Kingsman: The Secret Service (2014)
6 Days (2017)
Django Unchained (2012)
The Meyerowitz Stories (2017)
The Founder (2016)
The Blue Room (+18) (2014)
Filth (+18) (2013)
Acts of Vengeance (2017)
3-D Sex and Zen: Extreme Ecstasy (+18) (2017)
Viking (2016)
Jonah Hex (2010)
Monamour (+18) (2006)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj