what going on?
click on ad to close
Krahet e lirise (1994)

Krahet e lirise (1994)

Fear can hold you prisoner. Hope can set you free. Sep. 23, 1994 142 Min.
Vleresimi juaj 0
10 2 votes

Trajleri i filmit

Director

Aktoret

Tim Robbins isAndy Dufresne
Andy Dufresne
Morgan Freeman isEllis Boyd '
Ellis Boyd '
Bob Gunton isWarden Samuel Norton
Warden Samuel Norton
Clancy Brown isCaptain Byron T. Hadley
Captain Byron T. Hadley
Mark Rolston isBogs Diamond
Bogs Diamond
James Whitmore isBrooks Hatlen
Brooks Hatlen

Pershkrimi

Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj. Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër të burgosur për vrasje, dhe kështu fillon një histori burgu dhe respekti të dyanshëm mes dy burrave

Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
Krahet e lirise (1994)
loading...
Titulli origjinal The Shawshank Redemption
Vleresimi sipas IMDb 8.5 7730 vota

Filma te ngjashem

Patti Cake$ (2017)
Extraordinary Mission (2017)
Spreading Darkness (+18) (2017)
War for the Planet of the Apes (2017)
The Only Living Boy in New York (2017)
Crooked House (2017)
Rape Me (+18) (2000)
The Villainess (2017)
We Need to Talk About Kevin (2011)
Jigsaw (2017)
Viking (2016)
All Eyez on Me (2017)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj