Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
Resident Evil: Vendetta (2017)

Resident Evil: Vendetta (2017)

May. 27, 2017 97 Min.
Vleresimi juaj 0
10 1 vote

Trajleri i filmit

Foto

Director

Aktoret

Kevin Dorman isChris Redfield (voice)
Chris Redfield (voice)
Matthew Mercer isLeon S. Kennedy (voice)
Leon S. Kennedy (voice)
Erin Cahill isRebecca Chambers (voice) / Rebecca Chambers (motion capture)
Rebecca Chambers (voice) / Rebecca Chambers (motion capture)
John DeMita isGlenn Arias (voice)
Glenn Arias (voice)
Fred Tatasciore isDiego Gomez (voice)
Diego Gomez (voice)
Cristina Vee isMaria Gomez (voice)
Maria Gomez (voice)
Arif S. Kinchen isD.C. (voice)
D.C. (voice)
Kari Wahlgren isNadia (voice)
Nadia (voice)
Arnie Pantoja isDamian (voice)
Damian (voice)
Alexander Polinsky isPatricio (voice)
Patricio (voice)

Pershkrimi

Kris Redfilld së bashku me ndihmën e Rebekës dhe Leonit, do të mundohet të ndalojë një trafikant armësh të mos përhapë një virus vdekjeprurës në Nju Jork.

Titulli origjinal バイオハザード ヴェンデッタ
Vleresimi sipas IMDb 6.6 173 vota

Filma te ngjashem

Dunkirk (2017)
Despicable Me 3 (2017)
Resident Evil: Vendetta (2017)
Surrogates (2009)
Wheelman (2017)
Star Wars: The Last Jedi (2017)
Bushwick (2017)
Geostorm (2017)
The Dark Knight (2008)
Immortals (2011)
Rumble (2016)
Unnatural (2016)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj