Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
The Dark Knight (2008)

The Dark Knight (2008)

Why So Serious? Jul. 16, 2008 152 Min.
Vleresimi juaj 0
10 2 votes

Trajleri i filmit

Foto

Director

Aktoret

Christian Bale isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Michael Caine isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Aaron Eckhart isHarvey Dent
Harvey Dent
Gary Oldman isJames Gordon
James Gordon
Maggie Gyllenhaal isRachel Dawes
Rachel Dawes
Morgan Freeman isLucius Fox
Lucius Fox
Ron Dean isWuertz
Wuertz

Pershkrimi

Kur Batman, Gordon dhe Harvi Dent sulmuan bandën e të këqinjve, ata lanë kllounin jashtë kutisë, Xhokerin, i prirur për të kthyer Gothamin në anën e tij dhe heronjtë në nivelin e tij.

Titulli origjinal The Dark Knight
Vleresimi sipas IMDb 8.3 12496 vota

Filma te ngjashem

The Duke of Burgundy (2014)
Lolita (+18) (1997)
Hangman (2017)
Jungle (2017)
Born to Race: Fast Track (2014)
Defective (2017)
Bitcoin Heist (2016)
All Eyez on Me (2017)
Love Beats Rhymes (2017)
Bright (2017)
Casino (1995)
Acts of Vengeance (2017)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj