what going on?
click on ad to close
The Dark Knight (2008)

The Dark Knight (2008)

Why So Serious? Jul. 16, 2008 152 Min.
Vleresimi juaj 0
9.6 7 votes

Trajleri i filmit

Director

Aktoret

Christian Bale isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Michael Caine isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Aaron Eckhart isHarvey Dent
Harvey Dent
Gary Oldman isJames Gordon
James Gordon
Maggie Gyllenhaal isRachel Dawes
Rachel Dawes
Morgan Freeman isLucius Fox
Lucius Fox
Ron Dean isWuertz
Wuertz

Pershkrimi

Kur Batman, Gordon dhe Harvi Dent sulmuan bandën e të këqinjve, ata lanë kllounin jashtë kutisë, Xhokerin, i prirur për të kthyer Gothamin në anën e tij dhe heronjtë në nivelin e tij.

The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
The Dark Knight (2008)
loading...
Titulli origjinal The Dark Knight
Vleresimi sipas IMDb 8.3 12496 vota

Filma te ngjashem

The Foreigner (2017)
Sliver (+18) (1993)
Transformers: The Last Knight (2017)
The Voyeur (+18) (1994)
Now You See Me 2 (2016)
Bushwick (2017)
War for the Planet of the Apes (2017)
Cop and a Half: New Recruit (2017)
Wheelman (2017)
Tracker (2010)
The Social Network (2010)
The Untamed (+18) (2016)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj