what going on?
click on ad to close
The Founder (2016)

The Founder (2016)

Risk taker. Rule breaker. Game changer. Nov. 24, 2016 115 Min.
Vleresimi juaj 0
8.5 6 votes

Trajleri i filmit

Director

Aktoret

Nick Offerman isDick McDonald
Dick McDonald
John Carroll Lynch isMac McDonald
Mac McDonald
Patrick Wilson isRollie Smith
Rollie Smith
B. J. Novak isHarry Sonneborn
Harry Sonneborn
Laura Dern isEthel Kroc
Ethel Kroc
Kate Kneeland isJune Martino
June Martino
Wilbur Fitzgerald isJerry Cullen
Jerry Cullen

Pershkrimi

Nje histori e vertet se si Ray Kroc, nje shites nga Illinois, u takua me Mac dhe Dick McDonald,qe po drejtonin nje beznes hamburgeresh ne 1950 ne Southern California. Kroc u inspirua nga vellezerit nga’ menyra e tyre e te berit ushqim te shpjete dhe pa potencialin per franchise.Ai manovroi dhe ia doli tia merte kompanine vellezerve dhe ta kthente ate ne nje kompani bilionere.

The Founder (2016)
The Founder (2016)
The Founder (2016)
The Founder (2016)
The Founder (2016)
loading...
Titulli origjinal The Founder
Vleresimi sipas IMDb 7 874 vota

Filma te ngjashem

Porto (+18) (2016)
Blind (+18) (2014)
Django Unchained (2012)
War for the Planet of the Apes (2017)
Blade of the Immortal (2017)
On Wings of Eagles (2017)
Most Beautiful Island (2017)
Freak Show (2017)
The Dark Knight (2008)
The Social Network (2010)
Ingrid Goes West (2017)
An Ordinary Man (2017)

(2) comments

  • edi May 26, 2018 Reply

    linku nuk punon

    • admin July 14, 2018 Reply

      Kemi vendosur linket e reja. Shikim te kendshem,

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj