Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

Valerian and the City of a Thousand Planets (2017)

Jul. 20, 2017 137 Min.
Vleresimi juaj 0
10 1 vote

Trajleri i filmit

Foto

Director

Luc Besson
Director

Aktoret

Dane DeHaan isValerian
Valerian
Clive Owen isCommander Arün Filitt
Commander Arün Filitt
Rihanna isBubble
Bubble
Ethan Hawke isJolly the Pimp
Jolly the Pimp
Herbie Hancock isDefence Minister
Defence Minister
Kris Wu isSergeant Neza
Sergeant Neza
Rutger Hauer isPresident of the World State Federation
President of the World State Federation
John Goodman isIgon Siruss (voice)
Igon Siruss (voice)
Elizabeth Debicki isEmperor Haban-Limaï (voice)
Emperor Haban-Limaï (voice)

Pershkrimi

Një forcë e errët kërcënon Alfën, një metropol i stërmadh dhe shtëpi e qenieve të ndryshme nga një mijë planete. Operativët specialë Valeriani dhe Laurelina duhet të nxitojnë për të identifikuar kërcënimin dhe të ruajnë jo vetëm Alfën, por të gjithë universin…

Titulli origjinal Valerian and the City of a Thousand Planets
Vleresimi sipas IMDb 6.7 1081 vota

Filma te ngjashem

Jumanji: Welcome to the Jungle (2017)
Extraordinary Mission (2017)
Transformers: The Last Knight (2017)
Logan (2017)
Wheelman (2017)
Bitcoin Heist (2016)
Espionage Tonight (2017)
The Hitman’s Bodyguard (2017)
Atomic Blonde (2017)
The Shape of Water (2017)
The Cold Light of Day (2012)
Bon Cop Bad Cop 2 (2017)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj