Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
The Wolf of Wall Street (2013)

The Wolf of Wall Street (2013)

EARN. SPEND. PARTY. Dec. 25, 2013 180 Min.
Vleresimi juaj 0
10 2 votes

Trajleri i filmit

Foto

Director

Aktoret

Leonardo DiCaprio isJordan Belfort
Jordan Belfort
Jonah Hill isDonnie Azoff
Donnie Azoff
Margot Robbie isNaomi Lapaglia
Naomi Lapaglia
Kyle Chandler isAgent Patrick Denham
Agent Patrick Denham
Rob Reiner isMax Belfort
Max Belfort
Jon Bernthal isBrad Bodnick
Brad Bodnick
Kenneth Choi isChester Ming
Chester Ming
P. J. Byrne isNicky Koskoff ('
Nicky Koskoff ('
Brian Sacca isRobbie Feinberg ('
Robbie Feinberg ('

Pershkrimi

Seks. Para. Pushtet. Drogë. Nën drejtimin e regjisorit legjendar Martin Scorsese dhe interpretimin e shkëlqyer të Leonardo DiCaprio, vjen historia e vërtetë dhe skandaloze e Jordan Belfort, njeriu që nga këmbimi i stoqeve të vogla, u kthye në një supermilioner të pamoralshëm. Në fundin e viteve 1980, ai krijoi një perandori ku korrupsioni ishte mbret dhe më shumë nuk mjaftonte kurrë.

Titulli origjinal The Wolf of Wall Street
Vleresimi sipas IMDb 7.9 6051 vota

Filma te ngjashem

Thank You for Smoking (2005)
All Nighter (2017)
The Blue Room (+18) (2014)
Where’s The Money? (2017)
Fun Mom Dinner (2017)
Hindi Medium (2017)
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
American Pie: Beta House (2007)
All About the Money (2017)
I Love You, Daddy (2017)
Wheelman (2017)
Wolf Mother (2016)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj