Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Cancel
Wonder Woman (2017)

Wonder Woman (2017)

Power. Grace. Wisdom. Wonder. May. 30, 2017 141 Min.
Vleresimi juaj 0
10 5 votes

Trajleri i filmit

Foto

Director

Aktoret

Gal Gadot isWonder Woman / Diana Prince
Wonder Woman / Diana Prince
Chris Pine isSteve Trevor
Steve Trevor
Robin Wright isGeneral Antiope
General Antiope
Danny Huston isGeneral Erich Ludendorff
General Erich Ludendorff
David Thewlis isSir Patrick Morgan
Sir Patrick Morgan
Connie Nielsen isQueen Hippolyta
Queen Hippolyta
Elena Anaya isDr. Isabel Maru
Dr. Isabel Maru
Lilly Aspell isYoung Diana (8)
Young Diana (8)
Emily Carey isYoung Diana (12)
Young Diana (12)
Lucy Davis isEtta Candy
Etta Candy

Pershkrimi

Përpara se të bëhej Wonder Woman, ajo ishte Diana, princesha e Amazonës e një luftëtare e stërvitur. Kur një avion rrëzohet në ishull dhe piloti i saj e informon rreth konfliktit të botës së jashtme, ajo largohet nga vendi i saj për të luftuar një luftë që do t’i japë fund të gjitha luftërave, duke zbuluar kështu fuqitë e saj të plota dhe fatin e vërtetë.

Titulli origjinal Wonder Woman
Vleresimi sipas IMDb 7.1 4049 vota

Filma te ngjashem

Doctor Strange (2016)
Olaf’s Frozen Adventure (2017)
Justice League (2017)
Batman v Superman: Dawn of Justice (2016)
Jonah Hex (2010)
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)
Invisible Sister (2015)
Immortals (2011)
The Dark Tower (2017)
Thor: Ragnarok (2017)
A Wish for Christmas (2016)
The Invention of Lying (2009)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj