10 Filmat Më Të Mirë Te 2017-s

admin January 10, 2018 Views 6586

Pasi pamë shumicën e filmave të 2017-s, krijuam një listë që ne mendojmë se janë më cilësorët dhe plotësojnë çdo aspekt që e bën një film të mirë dhe të arrirë, si teknikisht për syrin kritik ashtu dhe tërheqës për shikuesin e thjeshtë.
Lista e mëposhtme nuk përfshin filma si: “Phantom Thread” i Paul Thomas Anderson-it, “The Shape of Water” i Guillermo Del Toro-s, “The Square” i Ruben Östlund-it (fitues i Palmës së Artë në Cannes) dhe “Darkest Hour” i Joe Wright të cilët ende nuk kanë dalë në kinema ose online me cilësi të mirë. Lista mund të përditësohet në javët në vazhdim.

 

10. Mudbound (SHIKOJE DUKE KLIKUAR KETU)

9. Wind River (SHIKOJE DUKE KLIKUAR KETU)

8. Get Out (SHIKOJE DUKE KLIKUAR KETU)

7. Logan (SHIKOJE DUKE KLIKUAR KETU)

6. Lady Bird (SHIKOJE DUKE KLIKUAR KETU)

5. The Killing Of a Sacred Deer

4. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (SHIKOJE DUKE KLIKUAR KETU)

3. Call Me By Your Name

2. Dunkirk (SHIKOJE DUKE KLIKUAR KETU)

1. Blade Runner 2049 (SHIKOJE DUKE KLIKUAR KETU)

Categories

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj