7 rolet me te mira te Tom Hardy-t

admin December 30, 2017 Views 784

Epo besoj se ska nevoje per prezantim, nje prej aktoreve me te talentuar dhe te mirenjohu pas viteve 2000, Tom Hardy eshte nje aktor anglez i cili karrieren e nis me filmin Black Hawk Down te Ridley Scott ne vitin 2001.

Me kalimin e viteve pati nje rritje te jashtezakonshme ku ne shumicen e filmave merret ne konsiderate nga regjizoret dhe produksione mjaft te medha dhe kjo i dha famen e merituar ne tere boten si puna me Nolanin apo me aguy Ritchie.

Me poshte, jane gjashte rolet e tij me te mira te renditura nga me pak i miri tek me i miri per kete liste.

7.

Eames ne Inception (2010)

Bashkepunimi i pare me Nolanin dhe Dicaprion.

6.

Tommy Conlon ne Warrior (2011)

Nje performance emocionale dhe prej djaloshi te forte nga jashte por teper te ndjeshem nga brenda.

5.

Ivan Locke ne Locke (2013)

Nje sipermarres ne fushen e ndertimit qe has disa probleme qe ne dukje jane te vogla por te lidhura bashke do ti ndryshojne jeten.

4.

Forreat Bondurant ne Lawless (2012

Mashkulli alfa dhe udheheqesi i nje familjeje biznesmenesh qe duhet te beje duart pis per lulezimin e biznesit

3.

Bane ne The Dark Knight Rises (2012)

Bashkepunimi i dyte me Nolanin si villaini kryesor dhe armiku i Batmanit ne filmin e fundit te trilogjise se Batmanit nga Christopher Nolan.

2.

Charles Bronson ne Bronson (2008)

Ndoshta nje prej roleve me ikonike te viteve te fundit, ekranizimi i figures se Charles Bronson, personazhit real te te burgosurit me te dhunshem te Britanise.

1.

John Fitzgerald ne The Revenant (2015)

Bashkepunimi i dyte me DiCaprion ne rolin e protagonistit dytesor por qe per pak i vjedh edhe DiCaprios sharmin e aktrimit te nje tjeter niveli ku ky rol i dha dhe nominimin e pare per Oscar.

POSTIMI I MARRE NGA PINKMAN TE GJITHA TE DREJTAT I SHKOJNE ATIJ.

Categories

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj