what going on?
click on ad to close
The Climb (2017)

The Climb (2017)

Jan. 25, 2017 103 Min.
Vleresimi juaj 1
8.7 9 votes

Trajleri i filmit

Director

Aktoret

Ahmed Sylla isSamy Diakhate
Samy Diakhate
Denis Mpunga isCelestin Diakhate
Celestin Diakhate
Maïmouna Gueye isEvelyne Diakhate
Evelyne Diakhate
Fadila Belkebla isHouria (la mère de Nadia)
Houria (la mère de Nadia)
Umesh Tamang isJohnny (le Sherpa)
Johnny (le Sherpa)

Pershkrimi

Semi niset për të ngjitur majën me të larte të botes, Everestin qe të jete i denje ne sytë e Nadias, dashurisë se tij të fëmijërisë. Me çfarë do të përballet ai ne ketë udhëtim dhe a do arrije ta fitoje Nadian?

The Climb (2017)
The Climb (2017)
The Climb (2017)
The Climb (2017)
The Climb (2017)
loading...
Titulli origjinal L'Ascension
Vleresimi sipas IMDb 6.8 247 vota

Filma te ngjashem

War Dogs (2016)
Kingsman: The Secret Service (2014)
Lady Bird (2017)
Jurassic World: Fallen Kingdom (2018)
F*&% the Prom (2017)
The House (2017)
3-D Sex and Zen: Extreme Ecstasy (+18) (2017)
Pokémon the Movie: I Choose You! (2017)
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)
The Meyerowitz Stories (2017)
Kingsman: The Golden Circle (2017)
Super Troopers (2001)

Ler nje koment

Emri juaj *
Emri qe do shfaqet
Email i juaj *
Emaili juaj nuk do te shperndahet
Website i juaj